Chóry / Choirs

Zakładanie, prowadzenie oraz wspieranie chórów gospel to jeden z głównych filarów działalności Stowarzyszenia Gospel. Pomagamy rozwijać pasje muzyczne członków chórów, dzięki kontaktom z inspirującymi artystami i muzykami z całego świata. Uczymy współdziałania w grupie o podobnych zainteresowaniach, a często zróżnicowanej pod względem wieku oraz umiejętności muzycznych.

 

KRAKÓW GOSPEL CHOIR

Pierwszy krakowski chór gospel założony przez Stowarzyszenie Gospel. Pierwsze próby odbył w listopadzie 1999 r. Prowadzony przez Leę Kjeldsen, następnie przez Paulinę Knapik, Dianę Droździel, Grzegorza Szulika, obecnie pod „batutą” Sylwii Szulik, Rhondy Adams, Agnieszki Klich i Zuzanny Niemiec. W 2014 roku świętował jubileusz piętnastolecia działalności. Obecnie zrzesza ok. 40 osób. Na koncie chóru są 2 albumy live „Yes, I Know Jesus” (2004) i „All Because of Jesus” (2009).

PRÓBY:

Każdy czwartek: 19.00–21.30
The Worship Center, ul. Dajwór14, Kraków

KONTAKT:

E-mail: [email protected]
www.kgc.gospel.com.pl
facebook.com/krakowgospelchoir

 

DEOCENTRICITY

To kilkunastoosobowy, mniejszy od tradycyjnie pojmowanego chóru, zespół założony w styczniu 2011 roku, przez grupę pasjonatów muzyki gospel, którzy poznali się w Kraków Gospel Choir i tam stwiali pierwsze kroki jako chórzyści, soliści i dyrygenci. Celem zespołu jest chwalenie Boga śpiewem i stawianie Go w centrum wszystkich podejmowanych wspólnie działań artystycznych. DC od lat współtworzymy Festiwal 7xGospel czy krakowskie chóralne warsztaty Gospel City (Gospel na Skałce), prowadzi wieczory uwielbienia, uświetnia śpiewem wydarzenia kulturalne oraz uroczystości ślubne. W przerwach między lokalnymi projektami DC angażuje się w międzynarodowe przedsięwzięcia, np.: festiwal Bottroper Gospelnacht w Niemczech (2012 i 2014), Warsztaty Gospel w Brukseli (2013 i 2016). W czerwcu 2015 roku zespół uczestniczył w konkursie w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej Glory w Warszawie, gdzie zajął 1. miejsce. W połowie stycznia 2016 roku DeocentriCity świętowało 5 lat działalności. Z tej okazji zorganizowany został koncert z nagraniem na żywo. Z materiału zarejestrowanego podczas koncertu powstaje debiutancka, wymarzona płyta, która ma zostać wydana jesienią 2016 roku. Zespołowi towarzyszą muzycy w składzie: Paweł Seweryn – instrumenty klawiszowe, Przemysław Smaczny – perkusja, Kosma Kalamarz – bas, Sebastian Ruciński – gitary.

PRÓBY:

Zapraszamy na koncerty.

KONTAKT:

[email protected]
Tel.: 785 630507
deocentricity.com.pl
facebook.com/deocentricity

 

CHÓR GRODZKA GOSPEL

Dzięki inicjatywie Lei Kjeldsen z grupy przyjaciół, którzy spotykali się towarzysko i muzykowali po swojemu powstał chór, a spotkania przerodziły się w próby. Niewielkie grono pasjonatów zaczęło rosnąć w siłę. Dziś Grodzka Gospel jest wielobarwnym, wielopokoleniowym, różnorodnym kolażem głosów i talentów aktywnym na małopolskiej scenie muzycznej. Regularnie wspiera także rozmaite działania charytatywne, głosząc tym samym Dobrą Nowinę wszędzie tam, gdzie jest szczególnie potrzebna. Chórem dyryguje Anna Madej.

PRÓBY:

Każdy wtorek: 19.00 – 21.00
Kościół Baptystów, ul. Wyspiańskiego 4, Kraków

KONTAKT:

E-mail: [email protected]
www.grodzka.gospel.com.pl
facebook.com/GrodzkaGospel

 

SALTROM GOSPEL CHOIR

Saltrom Gospel Choir powstał z potrzeby serca w listopadzie 2010 roku. Z czasem rósł w siłę – za sprawą coraz większej liczby członków oraz potęgi ich głosów. Dziś stanowi około dwudziestoosobową zgraną ekipę, wciąż otwartą na innych, którzy chcieliby dołączyć do grupy osób połączonych pasją, przyjaźnią i wspólnym celem, jakim jest ewangelizacja. Chór prowadzony jest przez dwie charyzmatyczne dyrygentki: Leę Kjeldsen i Sylwię Buchalską. Integralną jego część stanowią asystujący mu muzycy z Pawłem Koszałką na czele.

PRÓBY:

Każdy poniedziałek: 19.30 – 21.00
ul. Różana 5, Kraków

KONTAKT:

CHÓR GOSPELSENIOR

CHÓR GOSPELSENIOR

Chór GospelSenior załóżyła działająca przy Krakowskim Centrum Seniora grupa Nowohucki GospelSenior we współpracy ze Stowarzyszeniem Gospel. Zaczęło się od projektu „Nowa Huta E¬MOTION – emocje i poruszenie, czyli gospel w Nowej Hucie”. Grupa, aktualnie liczy ok 30 chórzystów. W repertuarze chóru są pieśni gospel po angielsku i po polsku. Chór prowadzi Lea Kjeldsen a na instrumencie klawiszowym akompaniuje świetny pianista Grzegorz Różycki. Zapraszamy seniorów, którzy chcą dołączyć.

PRÓBY:

Każdy wtorek: 10.00–12.00
Miejski Ośrodek Wspierania Inicjatyw Społecznych, os. Centrum C10, Kraków

KONTAKT:

E-mail: [email protected]
https://facebook.com/GospelSenior