Festiwal 7xGospel

Fundamentem Festiwalu 7xGospelWarsztaty Gospel, wydarzenie odbywające się w Krakowie od 1999 roku. Obejmująca jedynie dwa dni weekendu, impreza z biegiem lat przestała zaspokajać potrzeby fanów muzyki gospel, którzy pragnęli doświadczać muzyki w bardziej urozmaiconych formach, przestrzeniach, czasie. W odpowiedzi na te oczekiwania ofertę Warsztatów Gospel zaczęliśmy wzbogacać o dodatkowe imprezy, odbywające się w tygodniu poprzedzającym weekend warsztatowy. W 2003 roku powstał Tydzień Muzyki Gospel, wydarzenie dedykowane głównie chórom gospel, dające im możliwość pokazania się na gospelowej scenie muzycznej. W roku 2006 przekształciło się ono w Festiwal 7xGospel.

Dziś Festiwal obejmuje różnorodne przedsięwzięcia, wśród których są te, cieszące się popularnością od wielu lat (Warsztaty Gospel w Krakowie, Jam Session, koncerty polskich i zagranicznych wykonawców gatunku) oraz nowe, stworzone z myślą o osobach wciąż poszukujących nowych form ekspresji (Karaoke Gospel, Hands of Worship – warsztaty choreograficzne z elementami języka migowego, warsztaty wokalne, warsztaty dla mężczyzn, warsztaty dla dzieci) a także takich odbiorcach, którzy dotychczas nie zetknęli się z muzyką gospel (flash mob).

Celem Festiwalu 7xGospel jest umożliwienie każdemu, bez względu na wiek, pochodzenie, status społeczny czy wykształcenie muzyczne, uczestniczenia w rozmaitych wydarzeniach muzycznych, tworzenia ich, poznawania ludzi oraz rozwijania pasji do muzyki gospel. Ewoluująca z roku na rok formuła Festiwalu jest przejawem nieustającego dążenia do zaspokajania rozmaitych potrzeb uczestników poszczególnych wydarzeń. Nie boimy się eksperymentować, a każdym nowym pomysłem staramy się wychodzić na przeciw tym, którzy pragną czerpać z Festiwalu zarówno coś dla Ciała jak i Ducha.

Strona Festiwalu: 7xgospel.com.pl